Popłyń łodzią solarną

Kategoria

Jest nowoczesna, elegancka, a w dodatku ekologiczna. Na pierwszej w Polsce łodzi solarnej możemy zwiedzać świat od strony wody. Taka forma rekreacji jest coraz bardziej popularna nie tylko wśród miłośników żeglarstwa. Producentem katamaranu jest gdańska stocznia Green Dream Boats.

O sukcesie łodzi zadecydowała m.in. technologia. Na górze są panele fotowoltaiczne, które ładują się przez cały czas, zarówno gdy świeci słońce, jak i wtedy, gdy jest pochmurno. Przekierowują one energię do akumulatorów pod pokładem, gromadząć ją nawet na całą noc.

Łódka rozwija prędkość do 12 km/h dzięki systemowi ładowania energii połączonemu z silnikiem elektrycznym. Oprócz dużej przestrzeni wypoczynkowej, z kanapami i regulowanym stołem, jest wyposażona w składany daszek, który chroni przed słońcem, a kokpit podczas transportu lub dokowania.

Do produkcji katamaranu wykorzystane zostały doskonałej jakości materiały najwyższej jakości, dzięki czemu waży on z pełnym wyposażeniem tylko 500 kilogramów. Jest bardzo stabilny, wytrzymały, bezpieczny, a ponadto nie emituje hałasu, spalin ani ścieków.

Foto: Diego Delso, CC BY-SA 3.0, Commons Wikimedia

Komentarze