110 osób uwięzionych w kolejce górskiej

Kategoria

110 osób było uwięzionych w kolejce górskiej w masywie Mont Blanc. Po ludzi zostały wysłane helikoptery. W czwartek planowano, że ewakuacja ma potrwać co najmniej dwie godziny.

Według wstępnych informacji w kolejce uwięzionych było około 110 osób. W czwartek udało się uratować około 70 turystów. Miejscowa żandarmeria twierdzi, że na miejsce zdarzenia lecą helikoptery służb mundurowych i prywatne śmigłowce. 

Większość czteroosobowych wagoników kolejki górskiej utknęła na wysokości ponad 3800 metrów. W akcji uczestniczą ratownicy z Francji, Włoch i Szwajcarii. Część pasażerów kolejki zostala przetransportowana śmigłowcami na włoską stronę masywu Mont Blanc. 

Ratownicy dostali się do wagoników, w których wciąż przebywali ludzie. Przynieśli im wodę, żywność oraz koce i zostali z nimi do momentu ewakuacji. Według francuskiej telewizji liny kolejki zostały uszkodzone przez silny wiatr.

W piątek, 9 września, kilka minut po godzinie 7:00, wznowiono ewakuację 33 osób, które musiały spędzić noc w wagonikach kolejki. Nocowali z nimi ratownicy, dodając im otuchy.

Foto: Francofranco56, domena publiczna, Commons Wikimedia

Komentarze