Chcemy wielkiej fabryki Tesli w Polsce?

Kategoria

Internauci na Facebooku zawiązali nową grupę: „Say Yes to Gigafactory 2 in Poland”, która ma sprawić, że nowa, wielka, super-fabryka Tesli ("Gigafactory") produkująca samochody elektryczne powstanie właśnie w Polsce. Firma Elona Muska stała się już ikoną motoryzacji elektrycznej a teraz planuje wybudowanie w Europie swojej kolejnej fabryki. Czy Polska jest w stanie przyciągnąć Teslę?

Organizatorzy grupy chcą wpłynąć na rząd, by ten aktywnie włączył się w walkę o inwestycję Tesli w Polsce. Nie będzie łatwo bo o to samo walczą już rządy wielu państw a także sami fejsbookowicze. Podobna grupa w Portugalii osiągnęła już ponad 25 tys. członków. Polska w dwa dni prawie 3 tysiące. Jeśli na prawdę chcemy fabryki produkującej najnowocześniejsze samochody elektryczne na świecie, to musimy się chyba bardziej postarać.

Chociaż Tesla przeprowadziła już w Europie inwestycję, kupując niemiecką firmę Grohmann Enginiering, to europejska lokalizacja Gigafactory2 ma zostać wskazana dopiero w przyszłym roku. Wciąż mamy szansę, być może wszystko zależy od twojego kliknięcia? :-)

Link do grupy: „Say Yes to Gigafactory 2 in Poland”

Zdjęcie: Wikipedia CC BY

Komentarze