Rusza platforma dla StartUpów PKN Orlen

Kategoria

PKN Orlen uruchomił w internecie platformę wspierającą innowacyjne projekty. Strona http://www.innowacje.orlen.pl/ umożliwi współpracę i wymianę wiedzy z obszaru nowych technologii a także zgłaszanie innowacji w obszarach aktywności koncernu naftowego czyli produkcji, energetyki, marketingu i sprzedaży. Orlen pomoże też w akceleracji, finansowaniu i rozwoju projektów poprzez sieć partnerów. Nowa platforma internetowa jest skierowana do wynalazców, naukowców i firm.

„Liczymy na to, że platforma stanie się pomostem pomiędzy Koncernem, a środowiskiem startupów i innowatorów. Wierzymy, że wykorzystanie zewnętrznego potencjału i udostępnienie przez PKN ORLEN często trudno dostępnych  form wsparcia – od specjalistycznych laboratoriów po ogromną sieć detaliczną w kilku krajach, pozwoli na efektywną i szybszą komercjalizację nowoczesnych rozwiązań, i skutecznie przyczyni się do pełnego wykorzystania potencjału innowacyjności i przedsiębiorczości Polski” - podkreśla Andrzej Kozłowski, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii w PKN Orlen.

Największe polskie przedsiębiorstwo działające na rynkach globalnych ma świadomość, że wyczerpują się dotychczasowe przewagi konkurencyjne Polski związane z przedsiębiorczością. Konieczne jest zbudowanie nowych przewag opartych na innowacjach. Dlatego PKN Orlen angażuje się w przedsięwzięcia mające na celu pobudzenie innowacji i doprowadzenie do ich komercjalizacji. PKN Orlen wspiera spotkania networkingowe, takie jak podczas "Kongresu 590" w Rzeszowie w listopadzie tego roku, czy warsztaty prowadzone podczas tegorocznego Impact’16 w Krakowie, czy też zrealizowany niedawno z sukcesem projekt crowdsourcingowy.

„W poszukiwaniu innowacji nie wykluczamy żadnych rozwiązań - pooszukujemy zarówno nowych pomysłów w zakresie podstawowej działalności Grupy Orlen, jak też chcemy analizować zaangażowanie w zupełnie dla nas nowe, ale komplementarne do naszego biznesu kierunki rozwoju. Stawiamy przy tym na zaangażowanie w tzw. scouting, czyli aktywne wyszukiwanie startupów specjalizujących się w wybranych obszarach” – powiedział Jędrzej Oleszkiewicz, Dyrektor Biura Innowacji PKN Orlen.

Zdjęcie: Biuro prasowe PKN Orlen

Komentarze