Wandale przerobili Hollywood na Hollyweed

W Nowy Rok mieszkańcy Los Angeles w USA przecierali oczy ze zdumienia. Zamiast napisu Hollywood zdobiącego panoramę okolicznych wzgórz zobaczyli... Hollyweed. Okazało się, że w sylwestra wandale przerobili słynny napis. Hollyweed można przetłumaczyć na polski jako ”święte zioło”. Prawdopodobnie akt wandalizmu ma związek z przegłosowaną w listopadzie ub. roku legalizacją rekreacyjnego używania marihuany. Kalifornijczycy uzyskają do tego prawo w 2018 r.

Jak informują lokalne media, policja w Los Angeles wszczęła śledztwo w sprawie wandalizmu. Uczulono także służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku w Hollywood Hills, gdzie stoją litery, i w pobliskim Griffith Park.

Wysoki na blisko 14 metrów napis Hollywood stanął na wzgórzu Mount Lee w 1923 roku początkowo jako tymczasowa reklama pobliskiej inwestycji mieszkaniowej Hollywoodland. W późniejszym okresie napis skrócono. Z czasem stał się on rozpoznawalnym na całym świecie symbolem hollywoodzkiego przemysłu filmowego i jedną z ikon Ameryki.

Zdjęcie: Pinterest

Komentarze