W PKP Intercity kilka złotych drożej

Kategoria

PKP Intercity podnosi ceny na wybranych trasach. Za bilety na niektórych połączeniach trzeba zapłacić więcej o kilka złotych.

Rzecznik spółki Cezary Nowak informuje, że podrożały między innymi najszybsze kursy z Warszawy do Krakowa i Wrocławia. W tej chwili za przejazd na trasie Kraków - Warszawa trzeba zapłacić 139 złotych. To o 4 złote więcej, niż przed podwyżką. Na trasie ze stolicy do Wrocławia różnica wynosi 3 złote. Podwyżki dotyczą tak zwanych cen bazowych ale nadal jest możliwość wykupienia przejazdu po niższej cenie. Im wcześniej zostanie zakupiony bilet, tym mniej trzeba będzie za niego zapłacić.

Przewoźnik zapowiada ułatwienia w zakupach biletów przez internet. Na przykład wkrótce będzie można kupić w czasie jednej sesji bilety z różnymi ulgami, co dotąd nie było możliwe. Zostanie również wprowadzony dynamiczny system sprzedaży biletów, który pozwoli na dostosowywanie ceny do wielu czynników, na przykład do popytu, podobnie jak ma to miejsce podczas zakupów biletów na przeloty tanimi liniami lotniczymi. Ostateczny termin wprowadzenia ułatwień nie jest jeszcze znany.

Zdjęcie: PKP Intercity/Instagram public domain

Komentarze