Uwaga! Idzie Zima!

Kategoria

Meteorolodzy ostrzegają przed nadchodzącą falą opadów deszczu ze śniegiem, śniegu oraz silnego mrozu. Do Polski napływa arktyczne powietrze. Pod koniec tygodnia na wschodzie kraju temperatury spadną nawet do -25 st. C. a od połowy stycznia w całej Polsce czeka nas prawdziwa zima.

Polska dzisiaj zacznie się dostawać pod wpływ układ niżowego znad Morza Norweskiego. W godzinach popołudniowych od północnego zachodu na południowy wschód będzie się przemieszczała strefa frontowa.

Po południu silniejsze opady śniegu obejmą całą zachodnią część Polski. Będzie padał śnieg, na zachodzie przechodzący w deszcz ze śniegiem i deszcz. Do wieczora bez opadów jedynie w dzielnicach wschodnich.

Najobfitsze opady na Śląsku, gdzie spadnie do 5 cm śniegu, a najmniejsze na wschodzie Polski.

Jeszcze przez kilka dni na termometrach temperatura będzie utrzymywała się w graniach od -6 st. C do 2 st. C, ale zima mocniej uderzy w czwartek. Mroźne powietrze z Rosji spowoduje spadek temperatury do - 8 st. C, a w nocy nawet do - 15 st. C.

Po tej fali zimna przyjdzie kilkudniowe ocieplenie nawet do 6 st. C, ale od połowy miesiąca znowu chwyci mróz a wraz ze spadkiem temperatur w całej Polsce spadnie śnieg – przewidują meteorolodzy.

Zdjęcie: Dmitry A. Mottl - Zachód słońca nad Ałtajem

Komentarze