OT Logistics kupuje nad Adriatykiem

Kategoria

Spółka OT Logistics jako jedyna złożyła ofertę, za 2,5 mln euro w przetargu na zakup 51 proc. akcji w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi. Dodatkowo Spółka zaoferowała realizację dwuletniego programu inwestycyjnego w łącznej wysokości 2,6 mln EUR, a także zadeklarowała nabycie dodatkowego pakietu akcji lub objęcie akcji z nowej emisji.  

"Ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju naszej działalności. Montecargo działa na perspektywicznym rynku kolejowym, który jest istotny z punktu widzenia rozwoju naszej działalności. Ta transakcja wpisuje się w realizację strategii OT Logistics i może zwiększyć nasze możliwości obsługi ładunków w korytarzu transportowym łączącym porty na Bałtyku i Adriatyku" – poinformował w komunikacie Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics.

Równolegle OT Logistics prowadzi negocjacje z władzami Czarnogóry w sprawie nabycia pakietu 30 proc. udziałów w spółce Luka Bar AD BAR. To operator portu morskiego w Barze, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania transportu intermodalnego na Bałkanach i umożliwia dogodny transport drogą morską m.in. produktów rolnych do Afryki i na Bliski Wschód.

OT Logistics S.A. to polska spółka akcyjna notowana na GPW w Warszawie zajmująca się transportem, spedycją i logistyką. Największy w Polsce i jeden z największych w Europie przewoźników zajmujących się żeglugą śródlądową oraz przeładunkami w portach morskich. Jest właścicielem terminali przeładunkowych w Świnoujściu, Gdyni oraz ponad 20% udziałów w spółce zarządzającej portem w Rijece w Chorwacji.

Zdjęcie: OT Logisctics

Komentarze