Jest specyfikacja najpotężniejszej konsoli do gier - Projektu Scorpio!

Kategoria

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu zaprezentowano osiągi nowej konsoli Microsoftu - rozwinięcia linii Xbox One. Project Scorpio to, dzisiaj można to już powiedzieć bez cienia wątpliwości, najpotężniejsza konsola wszechczasów. Bije parametrami Sony PlayStation 4 Pro.

Sercem konsoli jest ośmiordzeniowy procesor x86 taktowany zegarem 2,3 GHz. Układ graficzny z 40 zmodyfikowanymi jednostkami obliczeniowymi pracującymi w częstotliwości 1172 MHz oraz 12 GB pamięci operacyjnej GDDR5. Przepustowość pamięci to aż 326 GB/s. Napęd optyczny to 4K UHD Blu-Ray.

Dla porównania PSX 4 Pro ma 8 rdzeni taktowanych zegarem 2,1 GHz, grafikę z 36 jednostkami z zegarem 911 MHz i 8 GB GDDR5 o przepustowości 218 GB/s. Napęd to zwykły Blu-Ray. Różnice w wydajności pomiędzy konsolami Microsoftu i Sony sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

Zgodnie z zapewnieniami Microsoftu konsola będzie pracowała w trybie natywnym w rozdzielczości 4K nawet z tymi grami, które są przygotowane dla obecnego modelu Xboxa, zachowując jeszcze zapas mocy obliczeniowej.

Wygląd obudowy zostanie zaprezentowany dopiero w połowie czerwca podczas tegorocznej edycji targów E3. Wiadomo już jednak, że układ portów będzie niezmieniony w stosunku do Xbox One S.

Czy Projekt Scorpio pomoże odzyskać Microsoftowi inicjatywę? Zanim na rynku pojawią się pierwsze egzemplarze maszyny Sony sprzeda miliony swoich konsol. Ta rozgrywka nie zakończy się tak szybko!

(Treść notki będzie modyfikowana i rozwijania w najbliższym czasie)

Źródło: Digital Foudation/Microsoft

Komentarze